Dantų protezavimas Veiveriuose

DANTŲ PROTEZAVIMAS

Dantų protezavimo poreikis atsiranda dėl skirtingų priežasčių, įvairaus amžiaus žmonėms. Netekus kelių dantų ima formuotis kramtymo funkcijos problema, įtakojanti virškinimo sistemos sutrikimus, todėl siekiant sąkandžio funkcijos pilnavertiškumo, dantų atkūrimas greta estetikos turi ir sveikatos išsaugojimo prasmę.

Dantų protezavimas skirtas atkurti prarastus dantis ir dantų eiles, sąkandžio aukštį. Ši procedūra tampa būtina ir primygtinai rekomenduojama, kai netenkama  2-3 dantų, kai pacientai turi neproporcingai dideles, nekokybiškas plombas, didelius dantų lūžius.

Norėdami pasirūpinti savimi ir pradėti dantų protezavimo procesą, registruokitės į gydytojo odontologo konsultaciją. Jos metu bus nustatyta, kokie protezai Jūsų atvejui tinkamiausi ir paskirtas patogus laikas procedūros atlikimui.

Prisiminkite, kad sveiki dantys, dantenos ir sąkandis suteiks Jums estetikos, grožio ir sveikatos.

KODĖL DANTŲ PROTEZAVIMAS YRA SVARBUS?

Gydytojai odontologai pastebi, kad priekinėje ir matomoje srityje netekę dantų, pacientai greičiau apsisprendžia kreiptis ir atlikti dantų protezavimą. Paprastai tai siejama su siekiu atkurti estetinį grožį, šypseną ir pasitikėjimą savimi. Tačiau, kai pacientai susiduria su dantų trūkumu mažiau pastebimoje burnos ertmėje, neretai protezavimo procedūra atidėliojama.

Nors šiais atvejais dantų trūkumas su estetika nesiejamas, bet nepriklausomai nuo to, ar kelių dantų trūksta matomoje ar mažiau matomoje burnos srityje, dantų netekimas tiesiogiai įtakoja sveikatą ir svarbių origanizme vykstančių procesų funkciją.

Pirmiausia, atsiranda rizika sąkandžio deformacijos vystymuosi, o kartu ir kramtymo funkcijos sutrikimui. Antra, tai tiesiogiai įtakoja skrandžio veiklą ir virškinimo sistemos funkcionavimą. Kartu, per didelę apkrovą patiriantys likę dantys sukelia žandikaulio tirpimą. Tirpstant kaului, mažėja apatinio žandikaulio aukštis, kinta jo padėtis, jis stumiasi į priekį, kas siejasi su skruostų įdubimu ir vizualiai senesnio veido įspūdžiu.

Dantų protezavimas yra atliekamas netekus 1-2 ar daugiau dantų, nepriklausomai nuo dantų netekimo priežasties: traumos, ligos ar amžiaus pasekmių. Taip pat dantų protezavimas atliekamas, kai dantys yra pažeisti arba atrodo neestetiškai. Be jokios abejonės, tvarkinga šypsena padeda pacientams išsaugoti geresnę nuotaiką ir pasitikėjimą savimi. Juk šypsena – mūsų vizitinė kortelė.

KOKIUS PROTEZUS PASIRINKTI?

Gydytojas odontologas apžiūros metu įvertins Jūsų dantų būklę, suteiks individualias rekomendacijas bei parinks Jūsų atvejui tinkamiausius protezus.

Protezai yra skirstomi į 2 pagrindines grupes: išimamus protezus ir fiksuotus. Kai fiksuotų protezų pritvirtinti nėra galimybės – išimami protezai yra išeitis. Nors jų priežiūra reikalauja kruopštaus ir dažno valymo, vizualiai jie atrodo natūraliai ir estetiškai. Skirtingai nei fiksuotų protezų atvejų, su išimamais protezais negalima kramtyti kieto maisto, o prieš miegant juos būtina išsiimti.

Protezų pasirinkimą lemia individualios paciento burnos ertmės savybės, asmeninis paciento pasirinkimas, kainų skirtumas. Tačiau nepaisant protezavimo varianto, išsprendžiama esminė – sveikatos ir estetikos išsaugojimo problema.

Šeimos medicinos centre „Veiveriečių sveikata” dirba profesionalūs, patyrę ir pacientams dėmesingi gydytojai odontologai. Būkite tikri, atvykę pas mus – pateksite į puikių specialistų rankas.