Vaikų odontologas Veiveriečių sveikata

VAIKŲ ODONTOLOGIJA

Šeimos medicinos centre “Veiveriečių sveikata” vaikų dantų sveikata ir grožiu rūpinasi patyrę ir su mažaisiais pacientais bendrą kalbą gebantys surasti gydytojai odontologai.

Ankstyvame amžiuje taisyklingas dantų valymas vaikams nėra mėgstamiausias užsiėmimas ir savarankiškai kartojamas kasdieninis ritualas neretai atliekamas atsainiai. Saldūs gėrimai ir maistas, nekruopšti kasdieninė burnos higiena skatina dantų ėduonies formavimąsį. Laiku nepastebėta ir negydoma problema gali virsti dantų skausmo, burnos ertmės infekcijų priežastimi ir sutrikdyti vaikų mitybą, miegą, nuotaiką ir elgesį.

Gydytojai odontologai rekomenduoja vaikų dantų apžiūrą odontologo kabinete atlikti mažiausiai 2 kartus per metus, tačiau jei vaiko dantys pažeisti, atsakinga pasirodyti odontologui kas 2-3 mėnesius.

Nuo mažų dienų lankydamiesi pas kvalifikuotą, patyrusį ir draugišką gydytoją odontologą, vaikai neįgyja dantų procedūrų baimės ir noriai dalyvauja savo dantų sveikatos puoselėjime, mėgsta dantų higienos procedūras.

Kviečiame mažuosius “Veiveriečių sveikatos” pacientus kartu su tėveliais profilaktiškai pasitikrinti dantis, atlikti dantų higieną ir esant poreikiui išsigydyti dantų problemas.

KOKIAS PASLAUGAS TEIKIA VAIKŲ ODONTOLOGAI?

Atvykus pas vaikų odontologą, gydytojas pirmiausia susipažįsta su mažuoju pacientu ir papasakoja apie kabinete esančią įrangą bei instrumentus.

Taip pat, atlikdamas dantukų apžiūrą, gydytojas odontologas pasakoja apie tinkamą dantukų priežiūrą bei pamoko, kokiais judesiai reikia taisyklingai valyti dantis, kodėl tai svarbu, o tėveliams rekomenduoja saugias ir veiksmingas dantų valymo priemones.

Mūsų šeimos sveikatos centre vaikų odontologai:

  • atlieka pieninių ir nuolatinių dantų gydymą;
  • atlieka dantų dengimą silantais;
  • atlieka burnos higienos procedūrą;
  • teikia elektronines pažymas apie vaikų dantų būklę, skirtas ugdymo įstaigoms.

AR REIKIA GYDYTI PIENINIUS DANTIS?

Neretai klaidingai manoma, kad pieninių dantų gydyti neverta ir nors jie dėl pažeidimų negražūs, laukiama, kol dantys savaime iškris, jų vietoje išdygs nauji. Tačiau vaikų odontologai sutaria, pieninius dantis gydyti būtina taip pat, kaip nuolatinius. Atsiradusios pigmentinės dėmės, ėduonis ar hipoplazijos pažeidimai sukelia infekcijų, uždegimų formavimąsį. Pieninius dantis taip pat gali skaudėti, uždegimui pasiekus giliuosius audinius atsiranda rizika pažeisti dantenas ir dygstančius nuolatinius dantis.

Rekomenduojame pas vaikų odontologą lankytis reguliariai ir kartu su profesionaliu specialistu pasirūpinti sveika ir gražia vaiko šypsena.

KODĖL VAIKŲ ODONTOLOGAI REKOMENDUOJA VAIKŲ KRŪMINIUS DANTIS UŽLIETI SILANTAIS?

Krūminiams dantims būdingos išreikštos vagelės, kuriuose kaupiasi maisto likučiai. Kai vaikas pradeda savarankiškai valytis dantis, įgūdžių ir kruopštumo burnos higienai dažnai nepakanka ir atsiranda rizika bakterijų, mikroorganizmų kaupimuisi ir krūminių dantų pažeidimui.

Silantai saugo danties vageles, neleisdami užsilaikyti maistui ir apnašoms. Tokiu būdu vaiko dantys apsaugomi nuo greito sugedimo.